חדשות

לראשונה: ה-FDA אישר מכירת גלולה נגד הריון ללא מרשם

בעקבות האיסור בחוק על הפלות ובמאמץ להוריד את השיעור הגבוה של הריונות לא מתוכננים בארה"ב, הגלולה "אופיל" תימכר באינטרנט, בבתי מרקחת ובחנויות נוחות החל מהרבעון הראשון של 2024

גלולות למניעת הריון. אילוסטרציה

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר ביום ה' מכירת גלולה ראשונה למניעת הריון ללא מרשם. הגלולה "אופיל" מתוצרת "פריגו" תימכר באינטרנט, בבתי מרקחת, בחנויות נוחות ובחנויות מכולת והיא צפויה להיות זמינה החל מהרבעון הראשון של 2024.

המהלך למכירת גלולה ללא מרשם מושפע בחלקו מביטול הפסיקה שמאפשרת הפלות בארה"ב - Roe V. Wade - וכן מהמאמץ להוריד את השיעור הגבוה של הריונות לא מתוכננים במדינה.

בהכרזה על האישור ציין מינהל המזון והתרופות כי כמעט מחצית מ-6.1 מיליון ההריונות בארה"ב מדי שנה אינם הריונות מתוכננים. חלק מההריונות הללו נגרמים כי נשים אינן יכולות לקבל מרשם בגלל העדר כיסוי ביטוחי.

ארגונים רפואיים רבים, כולל איגוד הרפואה האמריקאי, המכללה האמריקאית למיילדות וגינקולוגים והחברה לבריאות ורפואה של מתבגרים, תמכו במהלך.

הגלולה "אופיל" מכילה פרוגסטין בלבד, מה שהופך אותה לאופציה בטוחה יותר בהשוואה לגלולות משולבות המכילות גם פרוגסטין וגם אסטרוגן ועלולות בין היתר לגרום לדיכאון. עם זאת, אחד החסרונות שלה הוא שיעילותה מופחתת יחסית לגלולות המשולבות אם היא אינה  נלקחת באותו זמן מדי יום.

האישור הגיע לאחר שפאנל מייעץ של ה-FDA הצביע פה אחד לאחרונה, להמליץ ​​על מכירת הגלולה ללא מרשם לאחר ששקל נתונים וניתוחים כדי להעריך האם הגלולה - שאושרה לראשונה כתרופה מרשם לפני עשרות שנים - תהיה בטוחה, יעילה, וחשוב מכל, קלה לשימוש לנשים בכל הגילים.

נושאים קשורים:  הפלות,  גלולה נגד הריון,  ארה"ב,  תרופות ללא מרשם,  חדשות,  ה-FDA
תגובות