חדשות

חברי רשת הבריאות פורום 8400 פרסמו גילוי דעת נגד מהלכי החקיקה

כ-150 חברים בפורום, המורכב ממאות מובילים בתחומי תעשיית טכנולוגיות הבריאות בישראל, קוראים לממשלה לבלום קידום מהלכים חוקתיים חד צדדיים ולהתחיל באיחוי הקרע שנפער בחברה הישראלית

הפגנת מחאה נגד הרפורמה המשפטית השבוע בנתב"ג. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

חברי רשת הבריאות פורום 8400 מצטרפים לארגונים המוחים נגד השינויים במערכת המשפט וקוראים לממשלה ולעומד בראשה לחזור בהם "מקידום מהלכים חוקתיים חד צדדיים ללא הסכמה רחבה, לבלום ולגנות באופן חד משמעי מעשי אלימות, לחזק את ערכי היסוד עליהם מבוססת מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית ולהתחיל באיחוי הקרעים העמוקים שנפערו בחברה הישראלית בחודשים האחרונים".

על גילוי הדעת שפורסם אתמול (ג') חתמו כ-150 חברים בפורום 8400 המורכב ממאות מובילים מתחומי עולם הבריאות הישראלי ובתעשיית טכנולוגיות הבריאות. "אנו, אנשי ונשות בריאות, מחקר ותעשיית בריאות, השותפים מדי יום לקבלת החלטות הנוגעות לבריאות וחיי אדם, מביעים את דאגתנו העמוקה מהמשך מהלכי החקיקה החותרים תחת יסודות המשטר והמשפט בישראל, ומאיימים בפגיעה ישירה בזכויות האדם, בניגוד בוטה לערכי מגילת העצמאות".

הכותבים מציינים כי ביטול עילת הסבירות יאפשר לקבל החלטות בלתי סבירות ללא שמירה על עקרונות האיזון והפרדת הרשויות. "ידוע כי בכל שנות קיומה של המדינה עשה בית המשפט שימוש במבחן הסבירות ביחס לעשרות החלטות בודדות, מתוך עשרות אלפי החלטות של ממשלות ישראל. התעקשותה של הממשלה הנוכחית להסיר מעליה ומעל נבחרי הציבור את הרסן המינימלי הזה מעוררת חשש כבד לגבי הדרך אליה היא פונה".

החותמים מתריעים מהסכנות של המהלכים האחרונים ומציינים כי "לא ניתן לנתק בין התנהלות הממשלה מאז הקמתה, לבין הנזק שאותותיו כבר ניכרים בכלכלה, תעשיית ההייטק, באקדמיה ובמערכות הבריאות והחינוך. יתר על כן, שילוח הרסן המודגם במסדרונות השלטון מחלחל לשטח ומשתקף בפשעי שנאה של אזרחים כנגד שכניהם ואחיהם, בעידודו הפומבי של שר שאמור לשמור על הביטחון הלאומי - מצב שמבטא פשיטת רגל ערכית ומוסרית קשה".

נושאים קשורים:  רפורמה משפטית,  8400,  טכנולוגיות בריאות,  ממשלת ישראל,  עילת הסבירות,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
05.07.2023, 23:23

רק 150 מטומטמים? מי עשה חשבון? מי נתן להם זכות להציג את כל הרופאים? תפסיקו להכניס פוליטיקה לרפואה! נמאסתם !

אנונימי/ת
05.07.2023, 23:34

הגדרת את עצמך יפה כמטומטם שאינו מסוגל לראות את הבור שלפניו שנוצר באדיבות הממשלה

אנונימי/ת
06.07.2023, 08:32

מול 150 פוליטיקאים בחלוקים, יש אלפים שחושבים הפוך. תתרגלו ! פה זה ד-מו-קר-טיה, ואין שועים לעריצות המיעוט.

אנונימי/ת
10.07.2023, 23:02

64 מנדטים חושבים שאתם צבועים.