חדשות

קבוצת עבודה משותפת לתעשיה ולארגוני חולים למיגור מחלת הסרטן

לשכת המסחר ישראל-אמריקה רתמה את חברות הפארמה המובילות והקימה קבוצת עבודה לקידום מניעה, אבחון מוקדם, טיפול ושיפור איכות החיים של חולי ונפגעי סרטן בישראל

עודד רוז, מנכ"ל לשכת מסחר ישראל-אמריקה. "ישראל עדיין נמצאת מאחור ועד כה לא היתה חשיבה אסטרטגית סביב הנושא". צילום: לשכת מסחר ישראל-אמריקה

לשכת מסחר ישראל–אמריקה הקימה קבוצת עבודה משותפת לתעשיה ולארגוני חולים למיגור מחלת הסרטן. זאת, ברוח הצהרת נשיא ארה"ב ביידן ויעדי ארה"ב להפחתת שיעור התמותה ממחלות סרטן במחצית בתוך 25 שנה.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הכריז לאחרונה שארה"ב תחל בתכנית להפחתת שיעור התמותה מסרטן ב-50% בתוך 25 שנה, למניעה, לטיפול ולשיפור איכות חייהם של חולי סרטן ונפגעי סרטן. בעקבות מהלכים שהחלו וכבר נעשים באירופה ובארה"ב הקוראים למגר את מחלת הסרטן, כעת גם בישראל מבקשים לבחון את הנושא ולבדוק כיצד ניתן לעמוד ביעדים דומים ולהצטרף למהלך העולמי למיגור מחלת הסרטן.

לשכת המסחר ישראל-אמריקה רתמה את חברות הפארמה המובילות בעולם והקימה קבוצת עבודה ייחודית וראשונה מסוגה למטרה זו. בין החברות המשתתפות בפרויקט: סאנופי ,MSD, רוש, פייזר, טבע, תרמו-פישר AbbVie, AstraZeneca, BMS ומדיסון וכן חברות הזנק ישראליות.

עודד רוז, מנכ"ל לשכת מסחר ישראל-אמריקה, מסר: "ישראל עדיין נמצאת מאחור ועד כה לא היתה חשיבה אסטרטגית סביב הנושא. אמנם משרד הבריאות פועל רבות ומכניס תרופות וטיפולים חדשניים רבים לסל הבריאות, אך זה בהחלט לא מספיק כרגע בהקשר הבינלאומי.

"החלטנו להרים את הכפפה ולבחון בצורה הוליסטית, רחבה ומערכתית כיצד נוכל לקדם מניעה של המחלה, אבחון מוקדם, טיפול ושיפור איכות החיים של חולי ונפגעי הסרטן גם בישראל, ולהשתלב במאמץ הבינלאומי למיגור המחלה".

נושאים קשורים:  מחלות סרטן,  לשכת ההמסחר,  חברות תרופות,  מניעת סרטן,  חדשות
תגובות