מינויים

ריצ'רד פרנסיס ימונה לנשיא ומנכ"ל טבע החל מה-1 בינואר 2023

יחליף את קאר שולץ, ששימש כמנכ"ל החברה ב-5 השנים האחרונות. לפרנסיס ניסיון של 25 שנה בניהול חברות פרמצבטיות. יו"ר דירקטוריון טבע: החברה נמצאת בעמדה מובילה לקראת עתיד מבטיח

בניין חברת טבע בקנדה. צילום: שאטרסטוק

חברת טבע תעשיות פרמצבטיות הודיעה היום (ב') כי מועצת המנהלים של החברה החליטה למנות את ריצ'רד פרנסיס לנשיא ומנכ"ל החברה. המינוי ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2023. המנכ"ל היוצא, קאר שולץ, יסיים את כהונתו בת 5 השנים ב-31 בדצמבר 2022.

ריצ'רד פרנסיס הוא מנהל עתיר ניסיון בתעשיית הפרמצבטיקה, והוא מביא לטבע למעלה מ-25 שנות ניסיון, במסגרתן שימש, בין היתר, כמנכ"ל חברת Sandoz וחבר הנהלה של נוברטיס במשך 5 שנים. לפני תפקידו ב-Sandoz, פרנסיס שימש כמנהל בכיר בחברת Biogen במשך 13 שנים, שם מילא שורה של תפקידים בכירים לאורך השנים. בין היתר ניהל פרנסיס את עסקי החברה בארה"ב והוביל את ההשקה המוצלחת של ®Tecfidera בשנת 2013. מר פרנסיס משמש כיום מנכ"ל Purespring Therapeutics, חברת ריפוי גנטי פורצת דרך המתמקדת בשינוי הטיפול במחלות כליה, וכן כמנכ"ל Forcefield Therapeutics, חברה חלוצה בתחום הטיפול בהגנה על תפקוד הלב. פרנסיס הינו גם שותף תפעולי של חברת Syncona Investment Management Limited.

קאר שולץ, המנכ"ל היוצא של טבעאמר כי "זו הייתה זכות גדולה עבורי להוביל את טבע כמנכ"ל מאז כניסתי לתפקיד ב-2017, מיצבנו את טבע כמובילה הן בתחום תרופות המקור והן בתחום התרופות הגנריות שלנו, בנינו תשתית פיננסית ותפעולית איתנה ושיפרנו את הפורטפוליו וצבר המוצרים שלנו. זה הזמן הנכון עבור טבע לעשות את המעבר, וניסיונו המוכח של ריצ'רד בתעשייה, הופך אותו לאדם הנכון להיכנס לתפקיד מנכ"ל טבע".

"בשם כל הדירקטוריון, אני רוצה להודות לקאר על מסירותו ותרומתו לטבע בחמש השנים האחרונות", אמר ד"ר סול ג'. בארר, יו"ר מועצת המנהלים של טבע. "תחת הנהגתו של קאר, ייצבנו את עסקי החברה. החברה נמצאת היום בעמדה מובילה לקראת עתיד מבטיח."

הנשיא והמנכ"ל הנכנס, ריצ'רד פרנסיס, אמר כי "מזה זמן רב שאני מתפעל מהערך שטבע מייצרת עבור מטופליה ברחבי העולם, ואני מתכבד לקחת על עצמי את הובלת חברה יוצאת דופן זו, אל עבר העתיד. אני מצפה למנף את הרקע ואת שנות הניסיון שלי בתחום הפרמצבטי כדי לבנות על היסודות החזקים של טבע ולכתוב את הפרק המרגש הבא עבור החברה, תוך התמקדות בבניית מסלול איתן לצמיחה לטווח ארוך. אני ממשיך לצפות עתיד מזהיר לחברה ומצפה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הדירקטוריון, צוות ההנהלה והעובדים המוכשרים כדי להמשיך להניע יצירת ערך עבור מטופלים, עובדים, בעלי מניות ובעלי עניין אחרים."

הפורטפוליו של טבע כולל יותר מ-3,500 מוצרים בכמעט כל תחום טיפולי. לדברי החברה בכל יום, קרוב ל-200 מיליון אנשים ברחבי העולם נוטלים תרופה של טבע.

נושאים קשורים:  מינויים,  חדשות,  חברת טבע,  פרמצבטיקה
תגובות