נגיף הקורונה

התפשטות הקורונה: גל ביטולי כנסים רפואיים בארץ ובעולם

נוכח התפשטות נגיף הקורונה והטלת הגבלות על התכנסויות מרובות משתתפים, נדחים כנסים רפואיים שנועדו לתקופה הקרובה

ביטול כנסים רפואיים. צילום אילוסטרציה

נוכח התפשטות נגיף הקורונה והטלת הגבלות על התכנסויות מרובות משתתפים, נדחים כנסים וקונגרסים רפואיים בישראל ובעולם שנועדו לחודש מרץ. בין הכנסים הבולטים ביותר שעליהם כבר דווח כי נדחו או בוטלו: הכנס האירופאי לקצב לב וכנס החברה האירופאית לאנדוקרינולוגיה.

טרם ברור באיזו מתוכנת יתקיימו, אם בכלל, כנסים רפואיים שנתיים של איגודים אירופאיים ואמריקאיים בהתמחויות אחרות שאמורים להיערך בחודש יוני הקרוב.

בישראל כבר נדחו למועדים אחרים, בין השאר: כנס שבתאי בן מאיר השנתי של איגוד רופאי המשפחה (היה אמור להתקיים ב-18 במרץ ונדחה למועד בלתי ידוע), כנס נוירוגנטיקה (נוירולוגיה וגנטיקה – נדחה ל-1 ביוני), כנס איגוד רופאי ריאות, כנס חצי שנתי של החברה לקרישת דם, כנסים של איגוד הנפרולוגיה והחברה ליתר לחץ דם בהר"י וכן כנס משותף למספר איגודים שנועד לעסוק במחלת לינץ'.

מארגני הכנסים החליטו שההגבלות על נוסעים נכנסים לישראל ועל היקף ההתכנסויות נוכח התפשטות נגיף הקורונה מחייב דחייה בקיום הכנסים לעת הזאת.

מספר כנסים ומפגשים ממשיכים בכל זאת במתכונת רגילה. כך למשל, למערכת "דוקטורס אונלי" נודע כי מפגשי עדכון שמארגנות חברות תרופות יתקיימו כרגיל בתנאי שמספר המשתתפים בהם לא יעלה על 30 איש, כאשר מפגשים שתוכננו למספר גדול יותר של משתתפים נדחו או יועברו במתכונת וובינר. גם המרכז ללימודי המשך ברפואה מבית מדיק הודיע כי מפגשי הקורס שהוא עורך לרופאי משפחה ממשיכים במתכונת רגילה. הבוקר נערך מפגש כזה בתל אביב, אליו הגיעו 65 רופאים מבין 80 הרשומים לקורס, כאשר חלק מבין הנעדרים מצויים בבידוד ביתי.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  מגיפה,  כנסים רפואיים,  כנס,  חדשות,  קורונה,  חברות התרופות
תגובות