מחקרים

אפשרויות ואתגרים ברפואת משפחה בשילוב קהילות בכושר גופני ובשיעורי תזונה

שיעורי כושר ותזונה המותאמים לצורכי הקהילה ומובלים על ידי מתמחים ברפואת משפחה בפילדלפיה יצרו עניין והעלו את ההשתתפות בפעילות גופנית סדירה

13.11.2019, 10:26
כושר גופני. אילוסטרציה

לאוכלוסיה המקיפה את ה-FQHC - מרכז בריאות מוסמך פדרלית - בריאות פחות טובה משאר אוכלוסיית פילדלפיה. תושבי הקהילה זיהו את הפעילות האירובית ושיעורי הריקוד כתוכניות חשובות מאוד שה-FQHC יכול לספק. החוקרים ביקשו למדוד את השפעת ההשתתפות בשיעורי כושר ותזונה המובלים על ידי מתמחים ברפואת משפחה אך שמתרכזים במטופל על הגישה, הידע והיעילות העצמית של המשתתפים לגבי בריאותם.

שיעור ריקודים עירוני והתערבות קצרה לגבי אכילה נכונה נערכו במשך שמונה שבועות, פעם בשבוע ב-YMCA אשר צמוד ל-FQHC. סקרים לפני ואחרי שיעורים אלה הוגשו כדי להעריך את עמדתם ורמת הביטחון שהם מרגישים כלפי פעילות גופנית ואורח חיים בריא.

החוקרים מצאו כי הערכתם העצמית של המשתתפים לגבי בריאותם ורמת הפעילות הגופנית השתפרו. בנוסף עלה הביטחון בביצוע פעילויות יומיומיות ובביצוע פעילות גופנית סדירה אשר לא מחמירה את הסימנים. נצפתה עלייה משמעותית משביעות הרצון של הפעילות הגופנית של המשתתפים. עלה גם ביטחון המשתתפים לגבי קריאת תוויות המזון לאכילה בריאה יותר, אך הביטחון באכילה מאוזנת לא השתפר.

החוקרים הגיעו למסקנה כי שיעורי כושר ותזונה המובלים על ידי מתמחה ברפואת משפחה, המותאמים לצורכי הקהילה, יצרו עניין והשתתפות מתמשכת. מחקר זה המשיך את התפתחות תשתיות הקהילה העוסקות בבריאות, תזונה וכושר. תוצאות המחקר משקפות אפשרויות ואתגרים בשילוב קהילות בכושר גופני.

מקור:

https://journals.stfm.org/familymedicine/2019/july-august/silverio-2018-0330/

נושאים קשורים:  מחקרים,  חדשות,  מרכז בריאות מוסמך פדרלית,  תזונה,  כושר גופני,  אורח חיים בריא
תגובות