חדשות

השליח בדרך אליך: משרד הבריאות אישר מכירות אונליין של תרופות מרשם

החלטת משרד הבריאות מאפשרת לבתי המרקחת ובעיקר לרשתות הפארמה להתחיל למכור תרופות מרשם דרך הרשת ולשגר אותן לבית הלקוח באמצעות שליחים

משלוח תרופות. אילוסטרציה

משרד הבריאות אישר מכירה מקוונת של תרופות מרשם. האישור, המפרט את כל הדרישות כתנאי להפעלת שירות זה, נכנס לתוקף בימים אלה, עוד בטרם הושלמו נוהלי ההובלה והמכירה, כך דיווחה נורית קדוש ביומון "כלכליסט".

החלטת משרד הבריאות מאפשרת לבתי המרקחת ובעיקר לרשתות הגדולות סופר פארם ו-Be, להתחיל למכור תרופות מרשם דרך אתר האונליין שלהן ולשגר אותן לבית הלקוח באמצעות שליחים. הרשתות יידרשו לפתח מערך לוגיסטי ליישום הדרישות שהציב להן משרד הבריאות.בדיווח נמסר כי החלטת משרד הבריאות באה לאחר שניתן אישור לאחסן את התרופות למשך 24 שעות בימי חול ו-48 שעות בסופי שבוע במחסנים ייעודיים - מהם יישלחו לבית הלקוח. בית המרקחת המרכזי של הרשת ירכז את ההזמנות ויכין אותן לשילוח. חברת הפצה, שתידרש לעמוד בהוראות שונות, תאסוף את כל ההזמנות בסוף יום העבודה למחסן שלה וממנו הן ישוגרו ללקוחות ביום שלמחרת.

נושאים קשורים:  תרופות מרשם,  תרופות באמצעות שליח,  מכירת תרופות מקוונת,  חדשות,  סופרפארם,  משרד הבריאות
תגובות
01.08.2019, 14:20

בשעה טובה ומוצלחת

אנונימי/ת
02.08.2019, 12:09

נפלא ונהדר. איזה יופי. רק נקווה שבמציאות אכן זה יקרה. כי הביצוע של דבר חיובי . הוא האתגר!

04.08.2019, 07:33

קיים כבר משנת 2007

והעלות של המשלוחה ? על הצרכן? על הספק?

03.08.2019, 18:48

ברור , יש מגמה של משרד הבריאות וקופות חולים לחסל סופית את בתי מרקחת פרטיים . לא יעזור להם , הפרטיים ימשיכו ויתחזקו . כי אם מותר לרשתות יצטרכו לתת גם לפרטיים , ויגלו מהר שהראש היהודי עובד טוב יותר ממה שהם חשבו .

04.08.2019, 07:34

יכולים כבר להצטרף ולתת את השירות במידי דרך חברת ''מירשמים''.

04.08.2019, 07:32

נפלא ונהדר,
למי שלא יודע השרות הזה כבר קיים מינואר 2007 על ידי חברת ''מירשמים'' - החברה לשירות תרופות עד הבית ובכפוף לנוהלי משרד הבריאות. החברה מבצעת מדי שנה אלפי שירותים של תרופות עד הבית . החברה מעבירה את התרופות בכפוף לנהל משרד הבריאות , תרופות בקירור 2-8 מעלות במארזים ולידיים אשר עוברים ביקורת מעבדה . ותרופות בטמפרטורת חדר 15-25 מעלות .
לכל מארז שמועבר על ידי החברה מוצמד אוגר טמפרטורה משלב האיסוף ועד שלב הניפוק למטופל.
המטופל יכול ליראות בעין את רמת הטמפרטורה שמוצגת על צג המודד הטמפרטורה הדיגיטלי.
משרד הבריאות יודע ומודע לשירותים של חברת ''מירשמים'' החברה לשירות תרופות עד הבית.
החברה אינה מאחסנת אצלה את התרופות - החברה מעבירה בו ביום את התרופות מבית המרקחת עד לבית המטופל.
בתי מרקחת וגופים נוספים המעוניינים לקבל את השירות של חברת ''מירשמים'' יכולים לקבל ,אך בטרם ההתקשרות יש לחתום על הסכם איכות כפי שמצוין ב-.
בנוהל משרד הבריאות