חדשות

שר הבריאות בוחן אפשרויות להגביל דיווח על תרופות במהלך דיוני ועדת הסל

העיתון "ישראל היום" דיווח, כי ליצמן אמר במפגש בשבוע שעבר שיעביר מכתב לעורכי כלי התקשורת בו הוא מבקש שלא לפרסם דיווחים על תרופות המועמדות להכללה בסל, במטרה לנטרל ההשפעה על חברי הוועדה; לפי הדיווח, בעקבות הקרע בינו לבין מנהל "שערי צדק" ימונה יו"ר חדש לוועדה

ישיבת הפתיחה של ועדת סל התרופות לשנת 2017 (צילום: משרד הבריאות)

יו"ר ועדת סל התרופות בשנה שעברה, מנהל המרכז הרפואי "שערי צדק" פרופ' יונתן הלוי, ככל הנראה לא ימשיך בתפקיד זה לאחר המשבר שפרץ בינו לבין שר הבריאות יעקב ליצמן בעקבות פרשת המחלקה ההמטו-אונקולוגית ב"הדסה"; כך פורסם הבוקר בעיתון "ישראל היום" על ידי כתבת הבריאות של העיתון מיטל יסעור בית אור.

פרופ' הלוי שימש בתפקיד במשך כמה שנים רצופות בעבר, הוחלף על ידי מנהל "רמב"ם" פרופ' רפי ביאר, וחזר למלא את התפקיד בשנה שעברה. בין פרופ' הלוי לליצמן פרץ משבר בחודשים האחרונים, לאחר ששר הבריאות האשים אותו באחריות ישירה לעזיבת הרופאים ההמטו-אונקולוגים את "הדסה", בניסיון לעבור למחלקה חדשה ב"שערי צדק".

ליצמן: "אני רוצה להעביר נוהל ולפיו במהלך תקופת הדיונים יהיה אסור לתקשורת לכתוב ולסקר תרופות שהוגשו לסל"

לוועדה, הדנה מדי שנה בהרחבת סל התרופות ותקציבה החל מהשנה שעברה עומד על כ-600 מיליון שקל, מוגשות מאות בקשות מצד חברות התרופות. החברות דואגות לצרף לבקשות את תמיכתם של ארגוני חולים שונים. בדיווח נכתב: "פעילות יחסי הציבור בנושא הזה לא מוגבלת רק לפרסום סיפורי חולים נואשים אלא גם היו מקרים שחולים הגיעו אישית לבתיהם של חברי הוועדה או שלחו אליהם מכתבים. כמו כן, מקיימות החברות קמפיינים פרסומיים ומתקיימות לעתים גם הפגנות של חולים המסוקרות בתקשורת. ספק אם שר הבריאות יכול בכלל להגביל פעילויות מסוג זה".

נושאים קשורים:  חדשות,  שר הבריאות יעקב ליצמן,  ועדת סל התרופות,  פרופסור יונתן הלוי,  יחסי ציבור,  קמפיין,  חברות התרופות,  תקשורת
תגובות
אנונימי/ת
17.07.2017, 23:40

כם אני בעד שקיפות בפגישות השר עם אנשי תעשית העישון.

אנונימי/ת
18.07.2017, 12:34

נקמת השר במנהל שערי צדק בהתייחס לפרשת ההמטואונקולוגיה הפדיאטרית..
איש קטן ועלוב...
חסר הבנה בסיסית במערכת עליה אחראי..
אבל הוא חביב התקשורת והקהל.. וזה העיקר כנראה