חדשות

דיווח: חברות תרופות מאיימות להפסיק את האספקה לבתי חולים בשל חובות

העיתון "ידיעות אחרונות" מסר, כי כמה חברות תרופות בישראל איימו כי יפסיקו או יצמצמו את האספקה, בעקבות חובות שלא שולמו בחודשים האחרונים

תעשיית התרופות (צילום: אילוסטרציה)
תעשיית התרופות (צילום: אילוסטרציה)

חברות תרופות מאיימות לעצור את אספקת התרופות לכמה מבתי החולים בארץ מיד לאחר חג הסוכות, בעקבות טענות לחובות של מאות מיליוני שקלים; כך מדווח הבוקר (יום ג') העיתון "ידיעות אחרונות".

העיתון איננו נוקב בשמותיהן של החברות שאיימו בצעד זה, או בשמם של בתי החולים החייבים כספים, לפי הטענות. משרד הבריאות מסר לעיתון, כי "התלונה לא מוכרת לנו. לבתי החולים הועברו התקציבים הרלוונטיים. לא ידוע לנו שאין ביכולתם לשלם לספקים. על המתלוננים לפנות למשרד להמשך הבירור".

משרד הבריאות: "התלונה לא מוכרת לנו. לבתי החולים הועברו התקציבים הרלוונטיים. לא ידוע לנו שאין ביכולתם לשלם לספקים"

העיתון מסר, כי החברות הודיעו לבתי חולים מסוימים, שעליהם להתחיל לצמצם את הזמנותיהם, כיוון שלא קיבלו תשלום בעד התרופות שסיפקו כבר בחודשים האחרונים. לפי הדיווח, אחת החברות טענה כי התשלום מתעכב כבר חצי שנה.

כן נמסר בדיווח, שגם כמה ממנהלי הכספים בבתי חולים שונים הודו בשיחה עם נציג העיתון שלא הועברו תשלומים לספקיות עקב מצוקה תקציבית שבה שרויים המוסדות, משום שמשרד הבריאות לא הזרים להם מספיק כסף. אחד ממנהלי הכספים בבית חולים בצפון אמר ל"ידיעות אחרונות": "זה המצב. אני מניח שכאשר יהיה מחסור אמיתי בתרופות משרד הבריאות ימצא את המקור התקציבי הנדרש".

חברת "שראל", שהיא ספקית התרופות והציוד הרפואי של בתי החולים הממשלתיים, מסרה בתגובה כי היא "בקשר רציף עם הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות ואינה מוצאת לנכון לנהל התדיינות בנושא הזה מעל דפי העיתון".

נושאים קשורים:  חדשות,  תרופות,  חברות תרופות,  חוב,  בתי החולים הציבוריים,  משרד הבריאות
תגובות