חדשות

כ-4% מהאוכולוסייה בארה"ב נוטלת כדורי שינה במרשם באופן קבוע

דו"ח של המרכז לבקרת מחלות בארה"ב מעלה כי כ-8.6 מליון אמריקאים נוטלים כדורי שינה; מומחה: "מחצית מהאוכלוסייה סובלת מנדודי שינה"

כ-4% מהאוכלוסייה בארה"ב משתמשת בכדורי שינה במרשם; כך עולה מדו"ח חדש שפורסם בשבוע שעבר על ידי המרכז לבקרת מחלות (CDC) בארה"ב. זהו דו"ח ראשון מסוגו, ציינו המחברים, שבודק כמה בני אדם בארה"ב נוטלים כדורי מרשם לטיפול בהפרעות שינה באופן קבוע (כ-8.6 מיליון), ומהו הרקע הדמוגרפי שלהם.

"כללנו במחקר את כל התרופות שאושרו על ידי ה-FDA לפתרון בעיות שינה, והוספנו לכך ארבע תרופות אנטי-דיכאוניות (amitriptyline, doxepin, mirtazapine, trazodone) שנרשמות באופן קבוע לבעיות שינה הנובעות מדיכאון", אמר מוביל המחקר, ד"ר ינונג צ'ונג מהמרכז לבקרת מחלות לאתר “Medscape”.

המחקר מצא כי השכיחות של השימוש בכדורי שינה עולה עם העלייה בגיל. בעוד רק 2% מהמבוגרים בגילאי 20-39 נוטלים כדורי שינה, בקרב בני 50-59 עולה השיעור ל-6%, ובקרב הקשישים בני יותר מ-80, נמצא שיעור של 7% מהאוכלוסייה. מבוגרים שחורים (2.5%) והיספנים (2%) נוטלים פחות כדורי שינה מאחרים.

המחקר גם מצא, כי השימוש בכדורי שינה נפוץ יותר בקרב מבוגרים בעלי השכלה גבוהה: כ-4.4% מבעלי תואר אקדמי בארה"ב נוטלים כדורי שינה, לעומת כ-3% בקרב מי שלא השלימו לימודי תיכון.

ד"ר ספוואן באדר, נשיא האקדמיה האמריקאית לתרופות שינה (AASM), אמר לאתר כי דו"ח המרכז לבקרת מחלות מראה כי שיעור המרשמים לכדורי שינה בארה"ב נמוך הרבה יותר מהשכיחות הכללית של נדודי שינה (אינסומניה). לדבריו, ההערכה היא קרוב למחצית מהאמריקאים סובלים מתופעות הקשורות לנדודי שינה.

 לקריאת הדיווח המלא לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  דיכאון,  נדודי שינה,  הפרעות שינה
תגובות