חדשות

ששת הרעיונות הטכנולוגיים החשובים שישנו את פני הרפואה ב-2012

ראש תחום רפואת העתיד באוניברסיטת סינגולריטי בקליפורניה, מסמן את ששת הרעיונות הטכנולוגיים שצפויים לבלוט בתחום הרפואה בעולם בשנת 2012 בעולם

ד"ר דניאל קראפט, שלמד רפואה באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, הוא היום מנהל תחום רפואת העתיד באוניברסיטה הרב-תחומית "סינגולריטי" (Singularity) הפועלת בשדה התעופה הצבאי והאזרחי "מופיט פילד" בעמק הסיליקון ליד סן-פרנסיסקו. עם תחילת השנה האזרחית החדשה סימן ד"ר קראפט את שש הטכנולוגיות שישנו את פני הרפואה בשנה הקרובה. הוא פירט את תחזיתו באתר החדשות "טק-קראנץ'".

רפואת העתיד (אילוסטרציה)

רפואת העתיד (אילוסטרציה)

אלה הן שש הטכנולוגיות:

- יורחב השימוש בבינה מלאכותית לצורכי רפואה – למשל שילוב בין טלפונים חכמים (כמו דגם "סירי") למחשב ווטסון של יבמ כדי לסייע לרופאים בקבלת החלטות רפואיות. שילוב כזה יתאפשר הודות ל"מחשוב ענן". כלומר, רופאים יוכלו לקבל מכל מכשיר אלקטרוני נייד המקושר לאינטרנט גישה למסדי נתונים שינתחו את המידע הרפואי. למשל: מכשיר רנטגן נייד יופעל בכפר אפריקני נידח; הצילום יועבר באמצעות טלפון סלולרי לרופא מומחה שינתח את הצילום. באותן אופן ינותחו בדיקות כמו ממוגרפיה או PAP.  כל רופא משפחה או קהילה יוכל לקבל אפליקציה מתאימה לטלפון הסלולרי שלו, לקבל אליו את הממצאים הרפואיים ואת הניתוח שלהם ולשגרם באמצעות הטלפון הסלולרי למומחה.

- ילך ויגדל השימוש במסדי נתונים גדולים (Big Data) לשם ניתוח ממצאים וקבלת מידע רפואי מלא, ומחירם של שירותים אלה יהיה נמוך יותר.

- המדפסות התלת-ממדיות יופעלו בשימוש הרפואה. למשל, במקרה שבו נהג איבד רגל בתאונת דרכים יוכל הרופא לבצע צילום של חלק הרגל ששרד, ומדפסת תעצב את הרגל התותבת כך שתתאים לגדם ברמת דיוק מרבית.

- תוקם רשת חברתית בנושאי רפואה, בדומה לפייסבוק.

- רופאים יעשו שימוש בסקייפ או ברשת דומה לתקשורת בינם לבין עצמם ובינם לבין המטופלים.

- תתאפשר צפייה בתיק רפואי מלא של מטופל באמצעות טלפון סלולרי.

לדיווח המלא בנושא

נושאים קשורים:  חדשות,  טכנולוגיה רפואית
תגובות